Kurucumuz

Mehmet Ali ALTUN

Finber Holding’in temellerini atan Mehmet Ali ALTUN, 1977 yılında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra ev tekstili pazarının yıllardır aktif olduğu İstanbul Laleli’de tül ve fonluk perde üzerine kumaş satışına başladı. Başarısı ve azmiyle kısa sürede kendi konfeksiyon fabrikasını kurarak 300 kişi ile ev tekstili üzerine yatak örtüsü, tül ve fonluk perde üretimine başladı.

2002 yılında Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan kurulu fabrikasında 40 dokuma tezgâhı ile tül ve fon perdelik kumaş üretimine başlayıp, 2008 yılında üretim kapasitesini %100 artırarak Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındı. Burada  iplik boyama, kumaş boyama, apre ve bitim işlemleri tesislerini de kurarak işletmesini A’dan Z’ye tam entegre haline getirdi. Yenilikçi, geleceğe yatırım bakış açısıyla hızlı ve atik ilerlemeler kaydeden Mehmet Ali ALTUN, iş hayatı boyunca sanayiciliğe de gönül vermiş, İstanbul ve Bursa’da büyük oranda istihdam yaratarak, ülkesine büyük katkıda bulunmuş ve bulunmaya da devam etmektedir.

Günümüzde 6.000.000 M2 üretim kapasitesine sahip, dünyanın önde gelen tül ve fon perdelik kumaş üreticilerinden biri olan Mehmet Ali ALTUN, bir yandan Yenilenebilir Enerji sistemleri konusunda da yatırımlarına devam etmektedir.